Straipsniai

Paskolos: kokias klaidas daro jas imantys žmonės?

Su kuo dažniausiai žmonėms asocijuojasi žodis paskolos? Su naujomis galimybėmis? Gražesne buitimi? Geresne gyvenimo kokybe? O gal – galimybe įgyvendinti kitas savo svajones? Visi šie atsakymų variantai be abejonės tinka, tačiau nereikia pamiršti, kad paskolos neretai yra susijusios su ir tam tikromis klaidomis, kurias padaro jomis susidomėję asmenys. Sakoma, kad nėra nieko geriau, nei galimybė mokytis iš svetimų klaidų. Tai tampa dar aktualiau tuo atveju, jei kalbame apie finansinius klausimus. Taigi, pats metas sužinoti, kokios klaidos daromos dažniausiai.

Neįvertinami visi bankų pasiūlymai

Bene viena dažniausiai daromų klaidų yra ta, kad paskolomis susidomėję žmonės neįvertina visų bankų siūlomų variantų. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad paskolų pasiūla yra ypač didelė – kuo toliau, tuo sparčiau auga. Tie, kurie domisi paskolos galimybėmis, dažnai net nesusimąsto apie tai, kokia įvairovė jų laukia – nusprendžia priimti kone pirmą išgirstą pasiūlymą, manydami, kad nieko patrauklesnio neras. Nereikia ir sakyti, kokia didelė klaida daroma – prasilenkiama su kur kas patrauklesniais pasiūlymais.

Neįvertinamos visos sutartyje esančios sąlygos

Dažnu atveju paskolos neatsiejamos ir nuo sutarčių, tuo tarpu jose galime rasti daugybė įvairių sąlygų. Būtent su jomis yra susijusi ir dar viena, ypač dažnai daroma klaida – sąlygos tiesiog neįvertinamos. Dėl įvairiausių priežasčių, paskolos galimybės susidomėję žmonės nesusipažįsta su sutarties sąlygomis. Nereikia ir sakyti, kokios yra tokio elgesio pasekmės – dėl šios priežasties vėliau kyla daug įvairių nesusipratimų.

Neįvertinamos finansinės galimybės

Kiekviena paskola reiškia ne tik papildomas pajamas, bet ir tai, kad kiekvieną mėnesį teks mokėti tam tikro dydžio įmokas. Tačiau nesunku pastebėti, kad kai kuriems žmonėms jos tampa sunkia finansine našta, kurią pakelti, laikui bėgant, darosi vis sunkiau. Ir toks ne pats maloniausias scenarijus ištinka dėl vienos paprastos priežasties – dėl to, kad prieš imant paskolą nebuvo įvertinamos finansinės galimybės. Taigi, kaip jau supratote, šios klaidos ir laukiančių pasekmių išvengti nėra sudėtinga – tereikia kritiškai įvertinti savo padėtį. Ir jei daugeliui žmonių šis procesas skamba gana grėsmingai, iš tiesų viskas yra kur kas paprasčiau: tiesiog sužinokite, kokio dydžio įmokas tektų mokėti gavus paskolą ir įvertinkite, ar būtumėte pajėgūs tai padaryti.

Sprendimas priimamas pernelyg greitai

Savaime suprantama, jei kalbame apie nedideles, vos kelių šimtų eurų paskolas, tokiu atveju svarstyti iš tiesų daug neverta – tiesiog paimkite kreditą. Tačiau, jei kalbame apie keliolikos tūkstančių dydžio paskolą, tokiu atveju galutinio sprendimo priimti greitai nereikėtų. Kuo daugiau informacijos surinksite, kuo daugiau analizuosite paskolų rinką, kuo griežčiau įvertinsite galimas rizikas bei grėsmes, tuo geresnį sprendimą priimsite.
Norite, kad paskolos taptų geriausiu jūsų gyvenimo sprendimu? Atsakingai žiūrėkite į šį procesą ir venkite jau įvardintų klaidų.