Straipsniai

Paskola iš oficialių kreditorių ar privačių asmenų?

Žmonės, kurie galvoja apie savo galimybes gauti paskolą, visuomet pagalvoja apie keletą pasirinkimų. Dažniausiai jie būna du – oficialūs kreditoriai arba privatūs fiziniai asmenys. Tokiais atvejais yra bandoma apsispręsti, kuris iš šių variantų galėtų būti pats tinkamiausias ir optimaliausias. Tačiau iš tiesų vieno visiems tinkančios atsakymo tikrai nėra ir negalėtų būti, kadangi kiekviena situacija yra labai individuali ir skirtinga. Jei vieniems pavyksta labai palankias sąlygas gauti kreipiantis į oficialius kreditorius, tai kitiems tą patį gali pavykti padaryti kreipiantis į privačius fizinius asmenius. Tai tik dar kartą parodo, kad nėra universalaus varianto, kurį būtų galima labai lengvai pritaikyti kiekvienu atveju. Kaip bebūtų, visuomet galima pasinaudoti ir keliais papildomais praktiškais patarimais.

Kaip jau supratote, dėl paskolos jūs galite kreiptis į oficialius kreditorius (komercinius bankus, kredito unijas, kredito bendroves) arba į privačius fizinius asmenis. Pastaruoju atveju būtų optimaliausia pasinaudoti tarpusavio skolinimo platformomis, kadangi tai leistų pasiskolinti daug saugiau ir paprasčiau. Žinoma, naudojantis tarpusavio skolinimo platformomis jūsų mokumas taip pat bus įvertintas, todėl nemanykite, kad paskolą internetu šiomis dienomis gali gauti bet kas, neatsižvelgiant į mokumą. Dabartiniai mūsų šalyje galiojantys įstatymai yra labai griežti, todėl jei jūs norite gauti paskolą, privalote atitikti visus kreditorių keliamus reikalavimus. Be abejo, tokia griežta ir aiški tvarka yra sveikintina, kadangi tokiu atveju apsisaugo tiek paskolos teikėjai, tiek ir patys fiziniai asmenys, kurie kreipiasi dėl paskolos.

Taigi, kaip matote, mokumo vertinimas visuomet vaidina labai svarbų vaidmenį, todėl jei jūs nusprendėte pasinaudoti kreditorių siūlomomis paslaugomis, prieš pasirinkdami jums palankiausią paskolos variantą, taip pat labai atidžiai įvertinkite savo finansines galimybes, atsižvelgdami į labai daug skirtingų veiksnių, tarp kurių yra jūsų gaunamos mėnesinės pajamos, finansinių įsipareigojimų dydis, asmeninė kredito istorija, šeimyninė padėtis, darbo stažas ir kt. Tuo tarpu, jei jūs atitiksite visus kreditorių keliamus reikalavimus ir gausite norimo dydžio paskolą, taip pat pasistenkite paskolos grąžinimą paversti savo prioritetu. Tai padės jums išsaugoti savo gerą asmeninę kredito istoriją.