Straipsniai

procentai

Informacija apie paskolų sandorius

Imant paskolą ne tik internetu, žmonės retai kada domisi aktualia informacija apie esamą padėtį šioje rinkoje. Svarbiausia yra tai, kad šioje srityje yra tam tikrų niuansų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas būsimas tiek banko, tiek ir greitųjų kreditų bendrovių klientas. Jeigu sudarote finansinį sandorį, tai turite žinoti ir kitas svarbias detales, kurios padės suprasti visą situaciją. Žinoma, kreditų teikimo veikla reikėtų domėtis dar prieš įsipareigojant paskolų teikėjams, nes galbūt tai bus ir gana naudingas sprendimas tam tikrai atvejais.

Kaip jau žinote – iki šiol vis dar pasitaiko aferistų, kurie kažkokiais būdais gauna asmenų privačius duomenis ir, jais pasinaudodami, paima ne vieną kreditą kito žmogaus vardu ir tuos pinigus tiesiog pasisavina. Kaip apsisaugoti nuo tokių problemų? Jeigu jūs esate finansiškai apsirūpinęs asmuo, kuriam visiškai neaktualios paskolos, tai tokiu atveju galite pasinaudoti galimybe apsidrausti nuo kredito paėmimo. Tai reiškia, jog žmonės gali užpildyti specialią formą, kurios dėka, visi vartojimo kredito davėjai negalėtų suteikti paskolos to žmogaus vardu, o tai apsaugotų nuo nuostolių, jeigu būtų pasisavinti jūsų asmeniniai duomenys. Šią formą galite užpildyti ir pateikti smulkiųjų vartojimo kredito asociacijai, kuri atsižvelgs į jūsų prašymą ir neskolins pinigų bet kokiais atvejais, jūsų pasirinktą laiko tarpą. Pasirinkimo laikotarpis yra ribotas, tačiau turite žinoti – pasibaigus terminui, formą galite pateikti iš naujo, jeigu jūsų vis dar nedomina jokios paskolos.

Neretai žmonės daro klaidą neskaičiuodami paskolos palūkanų. Nesvarbu, jog yra pateikiamos įvairios skaičiuoklės – kiekvienam klientui gali būti pritaikyta skirtinga palūkanų norma, todėl patiems savarankiškai perskaičiuoti palūkanas yra būtina. Neretai net ir kai kurios skaičiuoklės pateikia neteisingus skaičiavimo rezultatus, tad tam, jog išvengtumėte nesklandumų, būtinai patys imkitės atidaus palūkanų skaičiavimo, kad galėtumėte matyti, jog jos skaičiuojamos pasitelkiant sąžiningumo principus. Palūkanų norma taip pat turi būti leistina – paskaičiavus gautus rezultatus, apžvelkite ar bendra kredito kainos metinė norma nėra didesnė negu leidžiama vartojimo kredito įstatyme, o šiuo metu egzistuojanti riba yra 200 procentų.

Pasitaiko atvejų, kai asmenys neretai patenka į tam tikras situacijas kai ginčai su kreditoriumi yra neišvengiami. Tokiu atveju, jūs turite žinoti į ką kreiptis, jeigu pakliūsite į analogišką situaciją. Lietuvos banko priežiūros institucija prižiūri kreditorių veiklą, tad jeigu paskolos teikėjas daro kažką neteisėto, kas pažeidžia vartojimo kredito įstatymą, tai būtinai kreipkitės į Lietuvos Banką. Dažnai žmonės su nesaugumo jausmu patiki kreditoriams savo asmeninius duomenis, todėl jeigu matote, kad dėl jų kaltės, informacija apie jus yra nutekinama trečiosioms šalims, būtinai kreipkitės į asmens duomenų apsaugos inspekciją. Kas liečia santykius tarp vartotojų ir paskolų teikėjų, tai dažniausiai nesutarimai gali būti sprendžiami į pagalba pasitelkus vartotojų teisių apsaugos tarnybą.

Šią informaciją turi įsisavinti kiekvienas dar prieš pasinaudojant kreditorių teikiamais pasiūlymais.