Straipsniai

litai

Refinansavimas

Refinansavimas – tai turimos skolos padengimas iš kitų skolintų pinigų. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti juokinga skolintis vien tik tam, kad grąžinti kitą skolą, tačiau kartais tai padeda sumažinti paskolos įmokas, išvengti delspinigių ar neigiamo įrašo Jūsų kredito istorijoje. Ieškantys kredito refinansavimo turėtų užsuktį į http://www.kreditus.lt/refinansavimas puslapį, kur galima rinktis net iš kelių pasiūlymų.

Paskolos refinansavimu užsiimantys asmenys bei kredito įstaigos pastebi, kad žmonės vis dažniau imasi skaičiuoti dar prieš imdami paskolą, tačiau pasitaiko ir tokių situacijų, kuomet pasikeitus finansinei padėčiai, pakeitus ar praradus darbovietę paskola tampa pernelyg didele našta, o jei turimi keli kreditai skirtingose įstaigose jų mokėjimas tampa nepakeliamas. Taigi, paskola paskoloms apmokėti tampa labai geru pasirinkimu.

Dažnai refinansavimas siūlomas ilgesniam terminui nei turima paskola, taikomos bent šiek tiek mažesnės palūkanos, kiti mokesčiai. Tačiau net ir kreipiantis tokios paslaugos reikėtų gerai paskaičiuoti, ar išdalindami įmokas ilgesniam laikui dar labiau nepermokėsite, galbūt vertingiau šiek tiek pasispausti ir paskolą grąžinti kaip sutarta, o ne ieškant alternatyvų.

Galvodami kaip sutaupyti ar kaip išvengti nemalonių finansinių situacijų atsiradusių dėl paimtos paskolos pasidomėkite refinansavimo galimybėmis, įvertinkite, kiek kainuoja Jūsų turimi kreditai ir kiek kainuos nauja, viską apimanti paskola, skirta padengti kitiems įsipareigojimams. Jei sumokama suma bus mažesnė, kodėl gi nepasinaudojus puikia galimybe išvengti kylančių problemų ar rizikuoti prarasti įkeistą turtą, susigadinti ypač svarbų vaidmenį vaidinančią kredito istoriją, pakenkti sau.

Dažnai dėl refinansavimo į bankus bei kredito unijas kreipiasi greitųjų kreditų klientai. Tai tie žmonės kurie imant greitą kreditą tinkamai neįvertino savo finansinės situacijos ir prisiėmė per didelius finansinius įsipareigojimus. Šiuo metu Lietuvoje veikia ir specializuota finansinę pagalbą tokiems asmenins teikia ne pelno siekianti organizacija. Verta paminėti, kad bankai bei kredito unijos ne visada noriai imasi greitųjų kreidų refinansavimo, tačiau jei jaučiate, kad įmokos pasidarė per didelės - pabandyti verta.