Straipsniai

litai

Skolinimosi tempai didėja

Lietuvos banko duomenimis per 2012 metus mūsų šalyje veikiantys komerciniai bankai skolino aktyviau, tačiau bendras bankų turtas, kaip ir grynasis pelnas, mažėjo. Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai praėjusiais metais uždirbo beveik trisdešimt šešiais procentais mažiau nei užpernai. 

Iš 15 LR registruotų bankų bei užsienio bankų atstovybių sėkmingai dirbo 12. Vienas bankas patyrė nuostolių. Dar dvi užsienyje registruotų bankų atstovybės praėjusius metus baigė nuostolingai.

LB Valdybos pirmininko V. Vasiliausko nuomone, tokia situacija, kai bankai ganėtinai ženkliai sumažino pelningumą, susiklostė dėl rekordiškai mažų palūkanų bei papildomų atidėjimo surišto su padidėjusia kreditavimo rizika formavimas.

Bendras bankų paskolų portfelis per metus padidėjo maždaug dviem procentais. Daugiausiai paskolų buvo suteikta juridiniams asmenims. V. Vasiliausko teigimu numatomas bendras paskolų portfelio augimas ir šiais 2013 metais.

Tam, kad Lietuvos banko pateiktos bankų veiklos analizės rezultatų neiškraipyti neseniai bankrutavusio Ūkio banko statistika, ši buvo išimta iš bendro vertinimo. Toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į tai, kad realios šio banko finansinės būklės kol kas nustatyti neįmanoma, o praeitų metų pabaigoje pateikti duomenys, neatitinka tikrovės.