Straipsniai

Skirtingos kredito rūšys

Įvairios paskirties kreditai šiuo metu užvaldę finansų rinką. Seniai nieko nestebina būsto kreditas, vartojimo paskolos, automobiliui įsigyti skirti kreditai, tačiau pastaruoju metu jau atsiranda ir medicinos kreditas, kreditas apsirūpinti žiemai, o prieš keletą metų staigiai populiarumo viršūnėse atsidūrė dar prieš 10 metų niekam negirdėti greitieji kreditai – paskolos per keletą minučių namuose.

Būtent greitieji kreditai staiga išpopuliarėję pritraukia daugiausiai dėmesio, tiek iš potencialių klientų, tiek ir iš kritikų. Nepaisant visuomenėje susiformavusių negatyvių nuomonių, šie kreditai daug kam yra puikus sprendimas tam tikrose finansinėse situacijose, esant nelaimei ar tiesiog siekiant įgyti didesnės vertės pirkinį, kuriam trūksta savų lėšų.

Kiek neįprasti medicinos kreditai, tačiau iš tiesų tai tas pats vartojimo kreditas, kuriam aiškiai apibrėžiama paskirtis – padengti medicinines išlaidas. Tai gali būti dantų taisymas, operacijos ar kitos mokamos medicinos paslaugos. Papildomai galima tikėtis įvairių nuolaidų tam tikrose medicinos įstaigose (kurios yra kredito davėjo partnerės). Žvelgiant iš kitos pusės, įprastas vartojimo kreditas kai kuriose situacijose gali būti netgi pigesnis variantas, ypač jei taikomas koks nors specialus pasiūlymas.

Kreditą galima rasti net ir statybinėms medžiagoms. Vėlgi, tai tas pats vartojimo kreditas su papildomomis nuolaidomis tam tikrose prekybos ar paslaugų teikimo vietose. Vertinant tokį siūlymą naudinga būtų peržvelgti ir kitas vartojimo kredito bendroves, ką jos siūlo. Taip pat ir su visais kitais specialiais vartojimo kreditais.

Smulkūs greitieji kreditai (iki 290 eurų) dažniausiai yra siūlomi kaip alternatyva įprastiems vartojimo kreditams tais atvejais, kuomet Jūsų poreikiai nėra dideli. Pavyzdžiui, perkant buitinę techniką, atliekant smulkų būsto remontą ir pritrūkus šiek tiek lėšų, tačiau norint kuo greičiau viską užbaigti. Situacijų, kuomet net ir labai smulkūs kreditai gali būti naudingi yra tūkstančiai, kiekviena jų unikali, tačiau ne ką mažiau ir situacijų, kuomet tokie kreditai imami be reikalo, vien tik dėl to, kad susiviliojama akcijomis ar norima įsigyti naują daiktą.

Daugelis paskolų nekelia rimtesnių problemų jas paėmusiems žmonėms, tačiau nepaisant įvairių ribojimų ir švietėjiškos informacijos, blogų kreditų (kurie negrąžinami) kiekis nėra toks mažas, koks norėtųsi, kad būtų. Tai lemia vis dar išlikęs žmonių abejingumas ateičiai, nepamąstoma apie savo kredito istorijos sugadinimą ir kitas pasekmes, kurios laukia laiku nemokant kredito įmokų. Kartais net ir nedidelis kreditas gali sukelti tokių rimtų problemų kaip viso turto netekimas ir kt.

Jei Jūs kaip tik ieškote kredito, nesvarbu, tai būsto kreditas ar mažytis greitasis kreditas smulkiam pirkiniui – pasidomėkite įvairiais bendrovių pasiūlymais. Vienos jų bandys suvilioti Jus specialiais, tam tikros srities kreditais, kitos siūlys kur kas mažesnes palūkanas ar kitas palankesnes sąlygas. Sunku pasakyti, kuri bendrovė šiai dienai siūlo geriausią variantą, kadangi kiekvieną užklausą jos vertina individualiai, kas dieną pasiūlo vis kokią naują akciją ar pakeičia sąlygas, palūkanų dydžius, mokesčius.

Ieškodami geriausio kredito savo poreikiams nevenkite susisiekti su bendrovėmis, pasiderėkite dėl palankesnių palūkanų, mažesnių administravimo mokesčių – nustebsite, kiek galite sutaupyti. Tiesa, tai dažniau galioja didesnėms sumoms, o ne smulkiems kreditams. Visgi, pamėginti verta, ypač jei esate lojalus kurios nors bendrovės klientas – lojalumas labai vertinama savybė, kurią kartais naudinga išsaugoti. Visgi, kreditų rinkoje dažniau viliojami nauji klientai, kuriems neretai siūloma patį pirmąjį kreditą gauti visai be palū