Straipsniai

eurai-10-5

Nuo smulkmenų iki būsto – visuomet padėti gali paskolos

Pirkinių būna labai skirtingų ir įvairių, vieni kainuoja labai nedaug, kiti – ypač brangūs, tačiau tiek vieniems, tiek kitiems gali pritrūkti pinigų ir susiduriama su klausimu ką gi dabar daryti: taupyti, laukti, skolintis ar apsieiti? Jei laukti ir taupyti nėra kaip – vienas geriausių būdų yra paskolos, nuo mažiausių sumų iki sunkiai įsivaizduojamo pinigų kiekio.

Paskolos net ir smulkmenoms

Jei vienam lygintuvas ar paprastas mobilusis telefonas yra smulkmena, tai kitam toks pirkinys iš savo santaupų, deja, neįmanomas. Tokiu atveju gelbsti nedidelės apimties paskolos arba kitaip greitieji kreditai. Ar tai gera išeitis, ar ne – spręsti Jums, nes kiekviena situacija skirtinga. Galime tik užtikrinti, jog tai bene paprasčiausias būdas pasiskolinti smulkesniems pirkiniams ir kur kas mažiau nemalonu nei skolintis iš draugų.

Lizingas ar paskolos?

Kuomet imama svarstyti apie kiek didesnės vertės pirkinius, kuriems santaupų negana – du pasirinkimai gali neduodi ramybės, tai yra, imtis paskolos ar pasinaudoti lizingo pasiūlymais. Tiek vienas, tiek kitas gali būti naudingas, reikėtų žiūrėti konkrečiu atveju. Jei anksčiau būdavo įprasta, jog lizingas reikalauja kokio nors pradinio įnašo, tai dabar ne tik jo būtinybė kartais išnyksta, bet ir palūkanos būna juokingai mažos ar nulinės (įvairių akcijų metu), o atidėjimo galimybė vilioja tuos, kurie dabar kaip tik atostogauja ar turi kitų netikėtų išlaidų. Paskolos pradinio įnašo niekuomet nereikalauja, tačiau skolintis be palūkanų tikimybė kur kas retesnė, atidėjimas taip pat priklauso nuo siūlomų akcijų. Tačiau galite įsigyti keletą skirtingų daiktų, nereikia konkrečiai nurodyti savo pirkinio, paskolos paskirties.

Paskolos ir automobiliui, ir būstui, ir verslui

Turintiems didesnių ambicijų – didesni ir pirkiniai, didesnės ir paskolos sumos. Bankai ir kitos finansų įstaigos gali paskolinti pinigų Jūsų automobilio atnaujinimui, naujam būstui, o verslo paskolos neretai siekia tokia sumas, apie kurias statistinis gyventojas net nesvajoja... Kitaip tariant, pasiskolinti galima kone bet kiek, tačiau tam turi būti rimtas pagrindas ir realios galimybės paskolą grąžinti numatytu laiku. Kalbant apie didelės vertės paskolas beveik visuomet reikia numatyti ir galimą užstatą, tikėtina, jog jo prireiks. Pavyzdžiui perkant naują automobilį užstatu gali būti laikomas jis, tačiau gali būti reikalingas ir papildomas garantas, pavyzdžiui, teks įkeisti savo nekilnojamą turtą ar dar vieną turimą automobilį.

Imti kreditą – geras pasirinkimas šimtuose skirtingų situacijų, tačiau visuomet reikia gerai įvertinti savo galimybes. Pamėginti įsivaizduoti, kokią iš tiesų naudą paskola atneš Jums bei kokios rizikos, sunkumai laukia pasirinkus šį įsipareigojimą. Imti paskolą neapgalvotai yra klaida Nr. 1, kurią daro labai daug žmonių, nebūkite vienu iš jų ir skolinkitės taip, kad vėliau netektų graužtis savo nagų.

Tiems, kas turi seną kreditą, kuris galimai buvo paimtas ne pačiu geriausiu metu ir atitinkamai ne pačiomis geriausiomis sąlygomis - padėti gali paskolos refinansavimas. Šiuo metu yra net keletas bendrovių kurios itin patraukliomis kainomis siūlo greitų kreditų reifinansavimą. Taip pat galimas ir kitų, ilgalaikių paskolų (būsto, automobilio ar vartojimo) refinansavimas. Tai puikus pavyzdys kaip apgalvotas skolinimasis gali padėti susidoroti su finansiniais sunkumais.