Straipsniai

lt-pl

Lenkijos greitųjų kreditų rinka

Lenkija traukia apsilankyti ne tik dėl nemažo kiekio įdomių lankytinų vietų, tačiau ir dėl gerokai mažesnių maisto bei kitų produktų kainų. Atrodytų vien dėl to Lenkijos gyventojai turėtų džiaugtis geresnėmis sąlygomis, gyventi iš turimų pinigų, tačiau ir čia neretai skolinamasi. Kaip ir Lietuvoje, taip ir kaimyninėje šalyje vyrauja greitieji kreditai, skubios paskolos, apie kurias vieni atsiliepia tik teigiami, kiti vadina tai ypač pavojingu reiškiniu.

Įdomu tai, kad nuvykus į Lenkiją ar apsilankius internetinėse kreditų svetainėse (vienas iš geriausių būdų yra apsilankyti palyginimų svetainėje, tokioje kaip kreditus.lt, kurioje pateiktos kelios kredito bendrovės) galima išvysti tuos pačius ar itin panašius pavadinimus. Taip yra todėl, kad didžioji dalis Lietuvoje ir Lenkijoje veiklą vykdančių greitųjų kreditų bendrovių yra tik kitų bendrovių, veikiančių visoje Europoje, filialai, padaliniai. Taip užtikrinamas sklandesnis darbas, teikiami kreditai iš bendrovių turinčių didesnę patirtį, gebančių pasiūlyti ir didesnes pinigų sumas dėl didesnių apyvartų, turimų lėšų, surenkamų skirtingose šalyse.

Be kita ko, persikėlusiems gyventi į Lenkiją, turintiems ten giminaičių, kurie ieško kreditų, labai gerai, kuomet kreditų bendrovės sutampa – galite išsirinkti tą įmonę, su kuria jau esate pažįstami, skolinotės iš jų būdami Lietuvoje ar bent jau esate ką nors apie ją girdėję. Žinoma, tai ne visada pasiteisina, kadangi žinomas vardas gali būti brangesnis būdas pasiskolinti nei kiti, nauji, mažiau žinomi vardai. Dėl šios priežasties dar kartą siūlome pasinaudoti kreditų palyginimų svetainėmis. Taip visuomet galėsite rasti tinkamesnį, pigesnį ar patogesnį kreditą, greitąją paskolą.

Rinktis pigesnį bei geresnį variantą naudinga net jei tai ir, iš pirmo žvilgsnio, mažytis skirtumas. Neretai pirmas žvilgsnis gali apgauti, kadangi įprasta, jog pirmos paskolos būna nemokamos, mažesnėmis palūkanoms, o laiku nesumokėjus įmokos (pavėluoti užtenka vos vieną dieną) gali laukti labai nemalonios sankcijos ne tik priversiančios plačiai atverti pinginę, bet ir galinčios gerokai sugadinti Jūsų kredito istoriją, dėl ko vėliau gali būti sunku gauti tiek nedidelį greitą kreditą, tiek ir paskolą būstui ar kitoms reikmėms. Be to, kartais prasta kredito istorija apriboja ir galimybes pasinaudoti specialiais telekomunikacijų bendrovių pasiūlymais (telefonai už vieną litą ar zlotą, nemokama televizijos įranga ir pan.)

Radę sau tinkamą kredito bendrovę, įtinkantį kredito pasiūlymą ir mokėdami visas įmokas laiku (ar vieną įmoką, jei tai greitasis kreditas 2 savaitėms ar vienam mėnesiui) neturėtumėte pajausti jokių nemalonių kredito savybių, apie kurias taip mėgsta kalbėti skeptiškai nusiteikę žmonės. Žinoma, visuomet būtina (net ne rekomenduojama, o tikrai būtina) atidžiai perskaityti visas kredito bendrovės suteikiamos paskolos ar išduodamo kredito sutarties sąlygas, o jei bent kuris nors vienas punktas pasirodo neaiškus, kaipmat reikia kreiptis į konsultantą ir prašyti platesnės informacijos, paaiškinimo, kadangi netinkamai suprasta sutarties sąlyga gali būti rimtų pasekmių priežastimi.

Dvejojantys dėl paskolų bendrovių Lenkijoje patikimumo turėtų pernelyg nesijaudinti. Lenkijoje, kaip ir Lietuvoje, greitųjų paskolų rinka yra labai stebima, griežtai kontroliuojama, tad sąlygos skolintis Lenkijoje labai panašios kaip ir Lietuvoje, skiriasi vos viena kita smulki detalė, pavyzdžiui, besiskolinančiųjų kredito istorijos vertinimo sistema, maksimalios palūkanos, kurios gali būti taikomos paskoloms ir kitos panašios smulkmenos. Tuo tarpu esminiai dalykai visoje Europoje yra labai panašūs, tad nesvarbu, skolinatės Lietuvoje, Lenkijoje ar Latvijoje – paskolą grąžinti reikės labai panašiai.