Straipsniai

skaiciuoja pinigus

Kreditus.lt primena - Skolinkitės atsakingai

Kreditai ima viršų kuomet norime įsigyti ilgai svajotą daiktą, pamatome jam akciją, tačiau vis dar neturime sukaupę pakankamai lėšų jo įsigijimui. Jei ši situacija Jums pažįstama, vertėtų pagalvoti, kaip dažnai joje atsiduriame ir su kokiais sunkumais susiduriame.

Ko gero dažniausia problema, kurią sukelia tokio tipo kreditai – apsunkusi finansinė padėtis keletą mėnesių iš eilės (priklausomai nuo paimto kredito termino). Su tuo dažniausiai susiduria žmonės, kurie neturi pakankamų pajamų, kas mėnesį neatsideda tam tikros pinigų sumos į nenumatytų atvejų rezervą. Jei Jūs galite atsidėti kažkiek pinigų kiekvieną mėnesį, nedidelės kredito įmokos Jums neturėtų sukelti didesnių problemų, finansinio diskomforto.

Dažniau besiskolinantiesiems reikėtų susimąstyti, kodėl jie gali pasiskolinti ir grąžinti paskolą, tačiau neturi galimybės susitaupyti norimam daiktui. Dažniausiai tai lemia prastos žinios, šeimos finansų planavimo nebuvimas. Deja, čia padėti sunku, reikia patiems susiimti ir daugiau domėtis, planuoti, stebėti savo lėšų judėjimą, tiek pajamas, tiek išlaidas būtina kontroliuoti ir analizuoti. Palaipsniui įprantama taupyti, išmokstama pasirinkti geriausius sprendimus ir pradedama vietoj kreditų naudoti savo santaupas.

Esant pernelyg mažoms pajamoms, lyginant su Jūsų patiriamomis išlaidomis ir poreikiais, reikėtų pradėti galvoti apie papildomą pajamų šaltinį, pavyzdžiui, rasti antrą darbo vietą vakarais, materializuoti savo hobį ir panašiai. Galimybių dažniausiai turi visi žmonės, tačiau ne visi geba jas pastebėti ar nori jas išnaudoti. Jei pajamos Jūsų netenkina – imkitės kažko, tik taip galima tai pakeisti.

Mėgstate planuoti, dirbate dviejose vietose, tačiau vis tiek tenka skolintis? Galbūt gyvenate „per plačiai“? Gerai įvertinkite savo išlaidas, peržvelkite, kiek iš jų galima sumažinti, o kurių visai atsisakyti. Pavyzdžiui, rūkymas ar kiti žalingi įpročiai neretai sudaro pakankamai didelę dalį kasmėnesinių išlaidų, tad jų mažinimas ar atsisakymas padeda tiek sveikatai, tiek ir piniginei. Galbūt vertėtų rečiau naudotis automobiliu, atsisakyti nebūtinų kelionių, kai kurias pramogas pakeisti pigesnėmis ar nemokamomis, dažniau valgyti namuose, o ne kavinėse – būdų sutaupyti apstu.

Manantys, kad pragyventi be kreditų neįmanoma klysta, tačiau klysta ir tie, kurie mano, jog kreditai visai nereikalingi. Paprasčiausiai, reikia rasti aukso viduriuką ir kreditu pasinaudoti tuomet, kai to iš tiesų reikia, o ne kiekvieną kartą kai užsigeidžiama brangesnio daikto, kelionės ar numatomos kitos didesnės išlaidos, kurioms trūksta savų pinigų. Kitaip tariant, būtina gerai įvertinti norimo pirkinio poreikį, būtinybę.

Kreditai yra puikia finansinės situacijos palengvinimo priemonė, tačiau kartu tai ir nemažas įsipareigojimas, todėl būtina gerai apsvarstyti savo sprendimus, nesielgti spontaniškai. Puikiai padeda skirtingų bendrovių pasiūlymų įvertinimas, kuomet jau esate tikri, kad skolintis būtina. Taip kartais sutaupoma nemenka pinigų suma (ypač skolinantis didesnes pinigų sumas).

Vertinant pasiūlymus ir akcijas būtina įsiskaityti į visas sąlygas, atidžiai pasirašinėti sutartį. Dalis kreditų yra suteikiama su įvairiomis nuolaidomis, o jei Jūs netinkamai vykdote įsipareigojimus (pvz., vėluojate grąžinti paskolą), Jums ne tik gali būti taikomi delspinigiai, bet ir gali tekti padengti akcijos nuolaidos skirtumą. Taigi, vos viena pavėluota diena paskolos įmokos grąžinimui ir galite patirti labai didelių rūpesčių, kuriems spręsti savų lėšų gali ir neužtekti, tad ir vėl tektų griebtis kitos paskolos (refinansavimo).

Siūlome skolintis įvertinus visas detales, peržvelgus daugiau nei vieną pasiūlymą ir įsitikinus, kad Jūsų padėtis Jums leidžia įsipareigoti. Tinkamai pasirinktas kreditas – geras būdas spręsti norimo daikto įsigijimo klausimą, tačiau menka klaida visą šį privalumą kaip mat gali sugadinti.