Straipsniai

kredito unijos

Kredito unijos atrado naują nišą

Niekam ne paslaptis, kad komerciniai bankai vis labiau skatina savo klientus naudotis internetinės bankininkystės paslaugomis. Viena iš priemonių kuri žmones motyvuoja naudotis elektroninę bankininkyste yra aukšti pavedimų grynaisiais pinigais įkainiai. Iki šiol bankų skyriuose atsiskaitymas už paslaugas ar pinigų pervedimas kainuodavo tik šiek tiek brangiau nei analogiškos paslaugos internetu. Tačiau jau net trys didžiausi Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai pranešė drąstiškai branginsiantys pavedimus grynaisiais pinigais.

Pastebima, kad nuosekliai mažėja atsiskaitymų grynaisiais pinigais bankų skyriuose mastas. Prieš trejus metus visų šešiasdešimt procentų visų pavedimų buvo atliekama įnešant grynuosius pinigus. Per tris šių metų ketvirčius šis procentas krito iki 13% visų atliekamų mokėjimų. 

Artimiausiu metu didžiuosiuose komerciniuose bankuose už pinigų perlaidą (mokėjimą už komunalinius mokesčius ar panašiai) bus prašoma net 8 litų. Bankai tokius įkainius grindžia brangia šios paslaugos savikaina. Tuo tarpu kiti rinkos žaidėjai džiaugiasi pasikeitusia situacija ir mielai priima iš bankų migruojančius klientus.

Vienos pirmųjų šią nišą išnaudoti pasišovė kredito unijos. Čia pinigų perlaidos kainuoja nuo vieno lito. Kaip teigia kredito unijų atstovai, tokie komercinių bankų veiksmai yra itin naudingi pastarosioms. Atėje nauji klientai mielai naudojasi pigesnėmis pinigų perlaidomis, bei neretai susigundo perkelti terminuotus indėlius iš bankų į kreditų unijas. Tokiu būdu pastarosios pritrauke ne tik naujų klientų, bet ir papildomų lėšų. 

Neretai klientai kreipiasi ir dėl kreditavimo. Kreditai mažosiose kreditų unijose gali kainuoti mažiau nei bankuose, o sąlygos beveik nesiskiria. Maža to, unijos taiko ir refinansavimo paslaugas, tiems kam greitieji kreditai gadina gyvenimą. Tereikia įrodyti savo esamą mokumą ir gavus naują paskolą, mažesnėmis palūkanomis, sumokėti už senąją.

Vistik pigiausias ir greičiausias būdas pervesti pinigus išlieka elektroninė bankininkystės. Prognozuojama, kad ateityje atotrūkis nuo bankų ar kredito unijų skyriuose tik didės, todėl rekomenduojama persiorentuoti ir jau dabar pradėti mokėjimus atlikinėti naudojantis internetu. Priminsime, kad kreditai internetu taip pat pirmauja, lyginant su išduodamų skyriuose skaičiumi.