Straipsniai

eurai-10-5

Kreditai padeda daugybėje skirtingų situacijų

Įvairios paskirties kreditai padeda daugybėje skirtingų situacijų, kurios gali susiklostyti kone kiekvienam žmogui. Tai ir naujo būsto pirkimas, ir automobilio keitimas ar naujos technikos įsigijimas namuose. Galų gale, kredito gali prisireikti net ir ganėtinai smulkiems pirkiniams, jei jie neišvengiami, o atliekamų savo lėšų tam nėra.

Dažnu atveju kreditai yra laikomi neigiama prekių ar paslaugų įsigijimo forma, tačiau vertinant visą situaciją, o ne tik dalį jos, tai gali būti ideali išeitis, geriausias Jūsų galimas pasirinkimas, todėl išankstinis nusistatymas nebūtinai bus geras. Taigi, stumkite šalin įsitikinimus ir dar kartą gerai įvertinkite savo esamą padėtį.

Nors kreditas ir pabrangina perkamą daiktą (tiesa, ne visada) dėl palūkanų, tačiau tai padeda jį įsigyti būtent tuo metu, kai jo Jums reikia. Kreditai labai įprasti labiau išsivysčiusiose šalyse, kiek rečiau jais naudojasi besivystančios ar trečio pasaulio šalys. Taip yra todėl, kad pinigų skolinimas ir skolinimasis išsivysčiusiose šalyse yra kur kas patikimesnis, saugesnis procesas nei kitose.

Gali pasirodyti keista, tačiau kreditai, kaip priimtinas kai kurių prekių, daiktų įsigijimo būdas, dažnai naudojamas ir vertinamas. Tai leidžia neturint pakankamai apyvartinių lėšų įsigyti brangesnius daiktus, o pinigus grąžinti per laiką. Didelės pajamos padeda paskolas ir kreditus grąžinti be didesnių problemų. Net ir pasaulio turtingiausiųjų sąrašuose esantys asmenys yra komercinių bankų klientai, imantys paskolas būstui, verslo plėtrai ar kitoms reikmėms – jiems taip tiesiog paprasčiau, patogiau ir naudingiau.

Imtis kredito galite ir neplanuoti, teigti, kad tai ne Jums, tačiau susiklosčius tam tikrai situacijai Jūsų nuomonė kaipmat gali pasikeisti. Pavyzdžiui, manote, kad verčiau būstą nuomositės ir kaupsite lėšas savo įsigijimui po truputį, tačiau pradėję nuomotis suprantate, kad nuomos mokestis yra toks pats ar net didesnis už paskolos įmoką. Mąstantis žmogus suvokia, kad mokant nuomą į būsto nuosavybę nėra pretenduojama, net jei nuomojamasi keletą metų iš eilės. Tuo tarpu mokant paskolos įmokas būstas po kurio laiko tampa Jūsų nuosavybe be jokių išlygų. Taigi, verta gerai paskaičiuoti, kiek kainuoja nuoma, o kiek paskola ir įvertinti skirtumą bei savo galimybes gauti kreditą būstui įsigyti. Vienas trūkumas – kreditui būtinas pradinis įnašas.

Minėta situacija su nuoma tėra viena iš daugelio, kurios gali susiklostyti Jūsų gyvenime, tad siūlome nesusidaryti išankstinio nusistatymo, o mąstyti analitiškai, vertini susidarančią padėtį objektyviai ir pasirinkti tai, kas iš tiesų Jums yra geriausia. Nesvarbu, tai būtų kokios nors formos kreditai, taupymas ar prekės atsisakymas – kiekvienas būdas turi savų privalumų ir priežasčių.

Asmenys, kuriems buvo reikalingi kreditai ir kurių finansinė situacija bei gyvenimo būdas leido skolintis, šiuo metu jau džiaugiasi ekonomiškais ir jaukiais namais, patikimais ir saugiais automobiliais, gyvenimą palengvinančia buitine technika. Tuo tarpu tie, kurie mano, jog kreditas tėra tik kilpa ant kaklo, vis dar taupo ir gyvena stipriai susiveržę diržus, tačiau turi kur kas mažiau nei tie, kurie skolinasi ir gyvena dabar. Žinoma, taupantieji neturi tiek daug privalomų įsipareigojimų, tačiau dažnai tie įsipareigojimai yra kur kas geresnis variantas nei neekonomiškas nuomojamas būstas, nuolat gendantis senas automobilis ar pusės reikiamų funkcijų neturinti buitinė technika. Be abejonės, labai daug kas priklauso ir nuo pačios žmogaus charakterio. Kai kuriems asmenims vien žinojimas, kad yra kam nors skolingi kelia diskomfortą, nerimą, tad ir tai nėra gera išeitis norint gyventi komfortiškai.