Straipsniai

auto kreditas

Kreditai automobilio įsigijimui

Automobilių parkas Lietuvoje nepavyzdingai senas. Apie tai netyla diskusijos tiek tarp gyventojų, tiek ir valdžioje, siekiama priversti žmones pirkti naujesnius automobilius, tačiau retam tai įmanoma dėl pajamų, tad ir jokie nauji ribojimai ar mokesčiai situacijos nepagerins, priešingai, gali dar labiau pabloginti (įsigyjami naujesni, tačiau prastesnės techninės būklės automobiliai ir pan.) Visgi, važinėti naujesniu automobiliu maloniau ir pačiam vairuotojui bei jo keleiviams, todėl siūlome pasidomėti kredito galimybėmis.

Kreditai automobiliams ganėtinai daug diskusijų sukelianti skolinimosi sritis, tačiau pastaruoju metu gana populiari ir ne tokia brangi kaip gali atrodyti iš pirmojo žvilgsnio. Dažniausiai abejojame dėl palūkanų, kurias teks mokėti ir automobilio nuvertėjimo, tačiau naujesnis automobilis dažnai padeda sutaupyti. Visų pirma, tai neretai ekonomiškesni automobiliai (lyginant tos paties klasės seną ir naujesnį automobilius), rečiau gendantys (dėl to mėgstama ginčytis, tačiau statistiškai naujesni automobiliai rečiau yra remontuojami). Kartu tai ir malonumas, geresnės emocijos ir daugiau komforto.

Renkantis automobilio įsigijimui tinkamą kreditą vertėtų atkreipti dėmesį į įvairius specialius pasiūlymus. Vienos kreditų bendrovės savo klientams siūlo įsigyti iš partnerių prekybos vietų, kiti finansuoja kone kiekvieną pageidaujamą automobilį, tuo tarpu didieji bankai palankiausiai vertina norą įsigyti visiškai naują automobilį iš įgaliotojo atstovo pardavimų vietos. Taip pat būna finansuojami ir kelių metų automobiliai. Tuo tarpu kreditų bendrovės, automobilių lizingu besispecializuojančios įmonės gali pasiūlyti įsigyti net ir antikvaru tampantį automobilį, jei tik Jums tokios paslaugos reikia.

Žvelgiant į pasiūlymus galima pastebėti ir labai palankių sąlygų, ypač kuomet suteikiami priedai. Kartais bendrovės dovanoja tokias paslaugas kaip draudimas (tiek privalomasis, tiek Kasko), taip pat galima gauti ypatingų nuolaidų degalinėse, plovyklose, automobilių servisuose, tad kreditai nemenkai padeda sutaupyti šioms paslaugoms, kurios dažnai neišvengiamos. Be abejonės, galbūt verčiau rinktis mažesnes palūkanas, tačiau jei skirtumas nedidelis, reikėtų atidžiai vertinti vieną ir kitą pasiūlymus ir rinktis tą kreditą, kuris Jums atrodo gali būti naudingesnis, pigesnis bendroje sumoje (įskaitant bonusus).

Ieškant tinkamo kredito gali tekti paaukoti nemažai laiko. Dar daugiau laiko įprastai prireikia renkantis konkretų automobilį (net ir žinant gana tikslius savo norus, reikalavimus). Nepaisant viso to, po kurio laiko jau galite mėgautis savo nauju pirkiniu, džiaugtis atnaujinus savo garažą. Kreditai suteikia galimybę naudotis automobilių iš karto, o ne po kelerių metų, per kuriuos turėtumėte sutaupyti pinigų šiam pirkiniui. Taigi, realiai turite dvi galimybes: taupyti ir laukti, kol Jūsų lėšų užteks norimam automobiliui įsigyti arba skolintis iš kreditų bendrovės ar banko ir jau artimiausiomis dienomis naudotis nauja transporto priemone.

Kreditai automobilio įsigijimui dažniau vilioja įmones, kurios nori kurti reprezentatyvios įmonės įvaizdį, tačiau ir privatiems asmenims vertėtų dažniau susimąstyti dėl modernaus, saugaus ir ekologiškesnio automobilio, kuris keltų kur kas mažiau problemų ir kur kas labiau džiugintų jo savininką. Nors didžioji dalis Europos jau įprato skolintis tokiam pirkiniui, Lietuvoje vis dar į tai žiūrima ganėtinai skeptiškai, bijoma įsipareigoti ir imti kreditą daiktui, kuris greitai nuvertėja.

Kiekvienas žmogus turi teisę rinktis. Puiku, kuomet asmuo geba įvertinti naujesnio automobilio poreikį, supranta, kada tai yra kone būtinas pirkinys, o kada verčiau tokių išlaidų atsisakyti. Be to, finansiniai įsipareigojimai transporto priemonės įsigijimui gali nemenkai apsunkinti Jūsų gyvenimą, todėl turėtumėte įvertinti ir tai. Geras pasirinkimas turėtų Jus džiuginti kur kas labiau nei dvejojimas – skolintis ar taupyti.