Straipsniai

paskola automobiliui

Kiek automobilių buvo nupirkta lizingu 2017 - aisiais?

Automobilis – vienas svarbiausių akcentų, pageidaujantiems komfortiškos kasdienybės. Vistik, reikia pastebėti, jog automobilis taip pat yra vienas stambiausių pirkinių. Būtent dėl šios priežasties, nemaža dalis žmonių, susiduria su klausimu, ką daryti: tam tikrą laiko tarpą taupyti ar įsigyti transporto priemonę lizingu.

Verta pastebėti, jog ir vienas, ir kitas pasirinkimas turi tam tikrų privalumų. Vistik, antrasis pasirinkimas ypač žavi, kadangi automobiliai lizingu mūsų šalyje įsigyjami labai dažnai. Tačiau, ar kada susimąstėte, kokie yra realūs skaičiai? Kaip dažnai ir kiek daug žmonių jau yra nusprendę mėgautis automobilio privalumais čia ir dabar, nelaukiant kelerių metų, kol pavyks sutaupyti reikiamą pinigų sumą? Na, o prieš pradedant atsakyti į šiuos klausimus, verta pastebėti, kad automobilis lietuviams iš tiesų yra svarbus – nemaža dalis namų ūkių (net 43 proc.), turi po kelis automobilius. Taigi, šiuo aspektu pirmaujame Pabaltyje – po kelis automobilius Estijoje turi 34 proc. namų ūkių, o Latvijoje – tik 22 proc.

Mūsų šalyje veikiančių bankų duomenys tvirtina vieną tendenciją: kiekvienais metais automobilių lizingu yra įsigyjama daugiau. Štai, pavyzdžiui, vieno puikiai visoje šalyje žinomo banko duomenys atskleidžia, jog 2017 – ais metais lizingu naujus ir naudotus automobilius įsigijo šiek tiek daugiau nei 2200 asmenų ir tai yra net 8 proc. daugiau, lyginant su 2016 – ųjų metų duomenimis. Taip pat, tas pats bankas pateikia ir duomenis apie pirmuosius 2018 – ųjų metų 8 mėnesius: lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2017 – aisiais, automobilio lizingo sutarčių skaičius išaugo net 20 proc. Tačiau ir tai dar ne viskas – atskleidžiama dar daugiau detalių apie esamą situaciją: teigiama, kad lizingu įsigyto naujo automobilio kaina 2018 – aisiais siekė maždaug 26 000 eur, tuo tarpu naudoto – apie 15 000 eur. Tvirtinama, kad lizingu automobilį norintys įsigyti asmenys vidutiniškai skolinasi tris ketvirtadalius visos automobiliui įsigyti reikalingos sumos, o sutartis pasirašoma dažniausiai 5 – iems metams.

Kitas mūsų šalyje veikiantis bankas pateikia duomenis apie automobilius, kurie lizingu buvo parduoti verslo įmonėms. Teigiama, jog per pirmąjį 2018 – ųjų metų pusmetį buvo finansuota 6 proc. daugiau lengvųjų automobilių verslui, nei per tą patį laikotarpį 2017 – aisiais. Bendra sandorių vertė siekė 32 mln. Eurų. Taip pat tvirtinama, kad net ¾ visų įsigytų transporto priemonių buvo naujos. Kalbant apie naujus automobilius, pirmenybė buvo teikiama Škoda, Volkswagen bei Toyota gaminiams, tuo tarpu tarp naudotų transporto priemonių populiariausi buvo Volkswagen bei BMW automobiliai. Tvirtinama, jog išaugo ir pasirenkamų automobilių vertė: jei 2017 – aisiais lizingu buvo įsigyjamas automobilis vidutiniškai už 20 000 eur; tai 2018 – aisiais ši suma išaugo iki 30 000 eur. 2018 – aisiais sutartys dažniausiai buvo pasirašomos 3 arba 4 – erių metų laikotarpiui.

Dar vieno mūsų šalies banko pateikiami duomenys taip pat patvirtina tendenciją, kad kiekvienais metais automobilių lizingu yra įsigyjama vis daugiau: teigiama, kad 2018 – aisiais buvo sudaryta net 45 proc. daugiau lengvųjų automobilių įsigijimo lizingu sutarčių, nei 2017 – aisiais.

Taigi, mūsų šalyje veikiančių bankų duomenys patvirtina tendenciją, kad kiekvienais metais vis daugiau fizinių bei juridinių asmenų automobilius įsigyja lizingu. Ši situacija džiugina dėl įvairių priežasčių, iš kurių svarbiausios yra šios: visų pirma, žmonės gali gerinti savo gyvenimo kokybę esamu momentu; antra – atnaujinamas mūsų šalies automobilių parkas.