Straipsniai

Imant kreditą nepamirškite pasidomėti delspinigiais

Delspinigiai kartais vertinami tarsi keiksmažodis jei pabendrausite su bet kuriuo žmogumi paėmusiu paskolą. Jie sutartyse dažniausiai slepiasi po penkiomis snaigėmis ir yra parašyti ko gero pačiu mažiausiu įmanomu šriftu. Nors anksčiau delspinigiai už laiku nesumokėtas įmokas buvo žvėriški, laikai yra iš esmės pasikeitę. Šiuo metu delspinigiai priklausomai nuo kredito įstaigų salygų gali būti ir tokie maži kaip dešimtoji procento dalis. Nepaisant to ar esate lojalus kredito įmonės klientas jums bus priskaišiuojami delspinigiai už kiekvieną pradelstą dieną.

Tokie atvejai kai klientas piktybiškai vengia mokėti įmokas arba nereaguoja į raginimus padengti įsiskolinimą traktuojami labai rimtai tiek bankų tiek ir mažų kredito teikėjų. Informacija operatyviai surenkama ir perduodama be jokių tolimesnių ispėjimų kreditų išieškojimu užsiimančiam padaliniui. Parengiamas bylos nagrinėjimo planas ir veiksmai kaip draugiškai ar prievartos būdu išspręsti susidariusią keblią situaciją. Ne reti atvejai kai areštuojamas nekilnojamas turtas, jeigu žinoma tokį prasiskolinęs asmuo turi, užšaldomos banko sąskaitos, kreipiamasi į anstolius. Daugelis besikreipiančių paskolos nežino, kad egzistuoja viešasis skolininkų registras į kurį labai lengva papulti jei neatsakingai elgiamasi prisiėmus ilgalaikius įsipareigojimus.

Ši informacija apie asmenį yra prieinama laisvai ir tai gali ateityje sutrukdyti gauti kitus kreditus nepaisant to kad kreipsitės į kitą įstaigą. Į jūsų pageidavimus niekas neatsižvelgs nes viską pasakys skaičiai jūsų finansinių įsipareigojimų vykdymo ataskaitoje. Bet kokiu atveju kredito įstaigos stengiasi surasti sprendimus kaip išvengti tokių probleminių situacijų ir siūlo paskolų refinansavimo galimybes. Metinė palūkanų norma yra skirtinga skaičiuojant pagal terminus, gali sudaryti net ir penkiasdešimt procentų ir daugiau visos paskolos sumos bet atsižvelgiant į jūsų fiskalinį drausmingumą sąlygos gali būti nežymiai koreguojamos jums naudinga puse. Atostogos nuo mokėjimų yra naujas terminas kreditų rinkoje. Tai yra toks veiksmas kai paskolos gavėjas sutartam laikotarpiui yra visiškai atleidžiamas nuo kiekvieną mėnesį ar ketvirtį privalomų mokėti įmokų. Nauda yra abipusė, klientas gali pailsėti nuo finansinės naštos ir skirti savo pajamas kitiems stambesniems pirkiniams įsigyti, o kredito bendrovė nepraranda lojalaus kliento.

Informacija apie kredito pasiūlymus teikiama visą parą nemokamais telefono numeriais, budintys paskolų vadybininkai konsultuoja įvairiais finansavimo klausimas ir atsako į skambučius, elektroninius laiškus, yra galimybės pildyti paraiškas internete. Kreditai skirstomi į keletą rūšių pagal tai kokiai paskirčiai jie imami ir kokiam terminui suteikiami. Paprastieji, vartojimo, įkeičiant tam tikros rūšies turtą arba kreditai nekilnojamam turtui įsigyti. Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus kreditai išduodami asmenims ne jaunesniems nei dvidešimt metų ir reikia pažymėti jeigu taip atsitinka tai toks jaunas asmuo būna labai išsamiai patikrinamas nes jis priklauso padidintos rizikos klientų grupei. Tikrinama kokias pajamas asmuo gavo per paskutinius einamųjų metų mėnesius, ar dirba tėvai, kokios jų pajamos, ar dalis pajamų yra socialinės pašalpos, kiek šeimoje vaikų. Tikėtina, kad nežinote vieno svarbaus fakto kuris gali jums pakišti koją gyvenime ilguoju laikotarpiu.

Jeigu nors kartą paimsite greito vartojimo paskolą galite pagerinti savo reputaciją, nes laiku atidavus kreditą į jus žiūrės kaip į patikimą klientą kuriuo galima pasitikėti. Greičiausiai apmokėti įsipareigojimus galite net ir paprastose parduotuvėse, loterijos terminaluose, įvairiuose spaudos kioskuose, banko kortele arba grynais. Svarbiausia turėti savo unikalų vartotojo numerį ir teisingai nurodyti mokėjimo paskirtį. Visuomet kreditus apmokėkite laiku, atraskite pinigų, taupykite, pasiruoškite iš anksto, kad neturėtumėte problemų su finansinės priežiūros įstaigomis.