Neseniai Lietuvos bankas publikavo ataskaitą apie smulkiuosius vartojimo kreditus, iš kurios matyti, kad dažniausiai smulkųjų paskolų prašo asmenys, jaunesni nei 25 metų amžiaus. Tai paaiškinama tuo, jog jauni žmonės dažnai neturi nuolatinių, pastovių pajamų ir finansinius sunkumus bando spręsti laikinomis priemonėmis.
Daugiausiai nerimo kelia tas faktas, jog vis daugiau dar mokyklose besimokančių jaunuolių įklimpsta į paskolų liūną ir nepjėgdami laiku atsiskaityti ilgam susigadina kreditingumo istoriją. Dėl pernelyg atsainiai dalijamu kreditų Lietuvos bankas jau yra nubaudes kelias greitųjų paskolų bendrovės. Tikimasi, kad tokios priemonės atliks ir prevencinią funkciją bei ateityje panašūs atvėjai nepasikartos.
Neišduoti kreditų asmenims be pastovių pajamų yra tik viena medalio pusė. Nemaža dalis jaunuolių jau nuo 16 metų dirba sezoninius darbus, taigi sulaukus pilnametysės nebėra jokios teisinės priežasties, kodėl negalima būtų suteikti kreditą šiems žmonėms. Tačiau del jauno amžiaus ir silpnų finansinio planavimo įpročių, jaunuoliai ne visada sugeba grąžinti kreditą laiku.
Imasi finansinio švietimo
Tam, kad jaunuoliai išmoktų atsakingai planuoti savo pajamas bei išlaidas, reikalingas tinkamas finansinis švietimas. Kai kuriose mokyklose planuojama įdiegti papildomas pamokas apie tinkamą finansinių išteklių naudojimą. Tikimasi, kad tai padės jauniems žmonėms įgauti taip reikalingų finansinio planavimo, teorininių žinių.