Straipsniai

Didžiausi pasaulio bankai

Didieji pasaulio bankai valdo trilijonus dolerių siekiančius aktyvus, turi šimtmečius skaičiuojančias istorijas ir net yra apipinti įvairiausių legendų. Kreditus.lt pradeda pažintinių straipsnių ciklą, kurio metu savo skaitytojus supažindins su didžiausiais bei žinomiausiais viso pasaulio bankais. Šis straipsnių ciklas nėra apribotas tam tikru bankų kiekiu, greičiau jau atvirkščiai - jis niekada nesibaigs, nes bus nuolatos papildomas.

Pradėsime nuo trijų Kinijos bankų ("Industrinis ir komercinis Kinijos bankas", "Kinijos žemės ūkio bankas" bei "Kinijos bankas"), kurie šiuo metu (2017 metai) užima visas tris pirmąsias vietas tarp daugiausiai aktyvų valdančių bankų. Ateityje planuojame supažindinti su tokiais legendiniai bankais kaip "JPMorgan Chace", Rotšildų šeimos valdomu "N M Rothschild & Sons Ltd" bei kitais daugiau ar mažiau žinomais pasaulio bankais.

Kinijos pramonės ir prekybos bankas (angl.Industrial & Commercial Bank of China)

Tai didžiausias pasaulyje bankas vertinant pagal turtą, kuris siekia 3,62 trln. JAV dolerių. Banko pajamos - 134,8 mlrd. JAV dolerių. Vertinant pagal pajamas, šis bankas yra ketvirtoje vietoje pasaulyje. Nepaisant to, kad bankas yra komercinis, jis priklauso valstybei. Paslaugų krepšelį sudaro paskolos, verslo finansavimo paslaugos, kreditinės kortelės, finansų valdymas. Bankas taip pat siūlo pinigų rinkos priemones ir investavimo galimybes.

Banko atstovai teigia, kad JAV prezidento D. Trumpo keliami reikalavimai JAV įmonėms stabdyti gamybą Meksikoje gali tapti puikia galimybe Kinijos pramonės ir prekybos bankui, todėl JAV kompanijoms atsitraukus bankas planuoja investicijas Meksikoje.


Kinijos statybų bankas (angl. China Construction Bank Corp.)

Tai antrasis Kinijos bankas, patenkantis į dešimtuką. Banko paslaugų krepšelis orientuotas į komercinę bankininkystę. Teikiamos paskolos, elektroninės bankininkystės paslaugos, kredito linijos, komercinės paskolos. Mažmeninės bankininkystės sektoriuje teikiamos asmeninės paskolos, išduodamos kreditinės kortelės, teikiamos indėlių ir turto valdymo paslaugos.

Bankas taip pat veikia iždo sektoriuje, dirbančiame su pinigų rinka, skolos vertybiniais popieriais (obligacijomis), valiutomis. Banko turtą sudaro 2,94 trln. JAV dolerių.

2017 kovą bankas paskelbė, kad pirmojo metų ketvirčio pelnas išaugo 2,8 proc. Banko ekspertai prognozuoja, kad 2017 m. pelnas turi mažėti ir planuoja pagerinti paskolų suteikimo kainas.


Kinijos žemė ūkio bankas (angl. Agricultural Bank of China)

Šis Pekino bankas turi filialus visoje Kinijoje, taip pat Londone, Tokijuje, Niujorke ir Sidnėjuje. Tai ne tik trečias pagal dydį bankas, jis taip pat patenka į didžiausių pasaulio kompanijų dešimtuką. Tai valstybinis bankas.

Bankas dirba tiek su smulkiaisiais ūkininkais tiek su stambiomis žemės ūkio prekybos įmonėmis, taip pat su kitais verslo klientais. Labiausiai augantis segmentas - vidutinės verslo įmonės. Banko turtas - 2,82 trln. JAV dolerių.

2016 m. ketvirtą ketvirtį banko pelnas augo 1,8 proc., nepaisant pelno maržos sumažėjimo. Ketvirtąjį ketvirtį fiksuotas pelnas - 26,7 mlrd. JAV dolerių.


Kinijos bankas (angl. Bank of China)

Kinijos bankas siūlo investicinės bankininkystės, draudimo ir investavimo paslaugas. Taip pat teikiamos asmeninės paskolos, kreditinės ir debetinės kortelės, hipoteka, turto ir įsipareigojimų valdymas bei draudimas. Turtas siekia 2,63 trln. JAV dolerių.

2017 balandį bankas pardavė obligacijų už 3 mlrd. JAV dolerių. Naujausioje finansinėje ataskaitoje pranešama, kad banko pelnas sumažėjo 3,7 proc.


HSBC koncernas (angl. HSBC Holdings)

Tai Anglijos bankas, turintis biurus 80-yje pasaulio šalių. Vien Jungtinėje Karalystėje yra 1800 banko skyrių. Bankas dirba privačių vartotojų sektoriuje ir komercinės bankininkystės sektoriuje. Teikia investavimo paslaugas. Banko turtas - 2,57 trln. JAV dolerių.


JPMorgan Chase & Co.

Tai pirmasis JAV bankas, patenkantis į didžiausiųjų dešimtuką. Šis tarptautinis bankas įsikūręs Niujorke. Nors pasauliniame sąraše jis šeštas, tai didžiausias bankas JAV. Pagrindinė banko veikla apima investicines paslaugas, turto valdymą ir vertybinius popierius. Turtas - 2,45 trln. JAV dolerių.

2017 balandį Sheper Financial Partners įsigijo 51950 JP Morgan akcijų, kurių vertė 3,128 mln. JAV dolerių. Ekspertai sutaria, kad metų bėgyje akcijų vertė turėtų pakilti iki 91,35 JAV dolerių už akciją. Šiuo metu rinkoje kompanijos akcijomis prekiaujama po 84,52 JAV dolerių už akciją.


BNP Paribas

Tai prancūzų bankas, kurio turtas siekia 2,4 trln. JAV dolerių. Bankas turi skyrius 75 pasaulio šalyse, įskaitant JAV. 2016 m. bankas užėmė antrą vietą tarp euro zonos bankų.

Analitikai sutaria, kad BNP Paribas akcijos yra geras pirkinys. Bankas optimizuoja savo analitikų komandas ir 2017 m. tikisi sumažinti darbo vietų. 2017 balandį bankas pranešė, kad pardavė turėtas Dakota Pipeline akcijas. Sandorio vertė – 120 mln. JAV dolerių.


Mitsubishi UFJ Finansinė grupė (angl. Mitsubishi UFJ Financial Group)

Tai Japonijos bankas, kuris siūlo paslaugas vartotojams, verslui ir teikia privačios bankininkystės paslaugas. Tai taip pat investicinis bankas, siūlantis turto valdymo ir nekilnojamo turto bankininkystės paslaugas. Mitsubishi UFJ finansinės grupės turtas yra 2,459 trln. JAV dolerių.

State Street corp padidino savo akcijų paketą šiame banke 18,6 proc. Tai antra pagal dydį viešoji kompanija Japonijoje. Akcijų kursas 6,92 JAV doleriai už akciją. Analitikai planuoja, kad akcijos turi kilti iki 7,48 JAV dolerių už akciją. Mokami 2,63 proc. dividendai.


Amerikos bankas (angl. Bank of America)

Amerikos bakas yra JAV bankas, dirbantis su privačiais asmenimis, smulkaus ir vidutinio verslo įmonėmis, didelėmis korporacijomis. Šalia indėlių bankininkystės ir čekių, siūlo investicines paslaugas. Bankas turi apie 5000 skyrių, turtas siekia 2,15 trln. JAV dolerių.

Šiuo metu parduodamos po 22,71 JAV dolerio už akciją, manoma kad metų bėgyje jos turėtų kilti iki 25,63 JAV dolerio už akciją. Mokami 1,32 proc. dividendai. Per paskutinius 3 metus banko pelnas nežymiai sumažėjo, tačiau 2017 balandį pranešta apie pelno padidėjimą  46 proc. vienai akcijai

Amerikos bankas pradėjo dirbti su smulkiomis įmonėmis ir suteikia joms daugiau paskolų.


Credit Agricole Group

Tai antrasis Prancūzijos bankas, patenkantis į šį sąrašą. Banko turtas 1,91 trln. JAV dolerių. Šis bankas orientuotas į darbą su ūkininkais ir turi ilgą tokio bendradarbiavimo istoriją. Bankas priklauso 39 bankų tinklui Prancūzijoje.

Credit Agricole Group

Bankas padidino savo valdomų akcijų dalį DEO grupėje 87,6 proc. 2017 m. balandį kompanija investavo į Coca-Cola (KO), Exxon Mobile (XOM), Abercrombie ir Fitch.

2017 vasarį kompanija pranešė, kad 2016 m. ketvirtojo ketvirčio pelnas sumažėjo 67 proc. Dėl hipotekų refinansavimo. Nepaisant to, pajamos išaugo 7 proc. Forbes vertinimu kompanija patenka į stabiliausių pasaulio kompanijų 20-tuką.