Straipsniai

Didžiausi pasaulio bankai

Didieji pasaulio bankai valdo trilijonus dolerių siekiančius aktyvus, turi šimtmečius skaičiuojančias istorijas ir net yra apipinti įvairiausių legendų. Kreditus.lt pradeda pažintinių straipsnių ciklą, kurio metu savo skaitytojus supažindins su didžiausiais bei žinomiausiais viso pasaulio bankais. Šis straipsnių ciklas nėra apribotas tam tikru bankų kiekiu, greičiau jau atvirkščiai - jis niekada nesibaigs, nes bus nuolatos papildomas.

Pradėsime nuo trijų Kinijos bankų ("Industrinis ir komercinis Kinijos bankas", "Kinijos žemės ūkio bankas" bei "Kinijos bankas"), kurie šiuo metu (2017 metai) užima visas tris pirmąsias vietas tarp daugiausiai aktyvų valdančių bankų. Ateityje planuojame supažindinti su tokiais legendiniai bankais kaip "JPMorgan Chace", Rotšildų šeimos valdomu "N M Rothschild & Sons Ltd" bei kitais daugiau ar mažiau žinomais pasaulio bankais.

Kinijos pramonės ir prekybos bankas (angl.Industrial & Commercial Bank of China)

Tai didžiausias pasaulyje bankas vertinant pagal turtą, kuris siekia 3,62 trln. JAV dolerių. Banko pajamos - 134,8 mlrd. JAV dolerių. Vertinant pagal pajamas, šis bankas yra ketvirtoje vietoje pasaulyje. Nepaisant to, kad bankas yra komercinis, jis priklauso valstybei. Paslaugų krepšelį sudaro paskolos, verslo finansavimo paslaugos, kreditinės kortelės, finansų valdymas. Bankas taip pat siūlo pinigų rinkos priemones ir investavimo galimybes.

Banko atstovai teigia, kad JAV prezidento D. Trumpo keliami reikalavimai JAV įmonėms stabdyti gamybą Meksikoje gali tapti puikia galimybe Kinijos pramonės ir prekybos bankui, todėl JAV kompanijoms atsitraukus bankas planuoja investicijas Meksikoje.