Straipsniai

skaiciuoja pinigus

Biudžeto planavimas – ne tik valstybės rūpestis

Biudžeto planavimas dažniausiai siejasi su valstybės biudžeto, dideliais skaičiais ir amžinu stygiumi, tačiau biudžetą planuoti turėtų ne tik valstybės atstovai, bet ir kiekvienas asmuo. Tiesa, jiems reikėtų planuoti savo asmeninį biudžetą ar bendrą šeimos biudžetą.

Asmeninis ir šeimos biudžetas yra pirmasis žingsnis link sėkmingo taupymo, aiškios pinigų išėjimo krypties ir įvairių finansinių problemų sprendimo. Žinoma, pajamų tai nepadidins, tačiau tinkamas stebėjimas ir planavimas gali nemenkai sumažinti išlaidas, padeda išvengti pinigų stygiaus atostogų pabaigoje ar prasidedant šaltajam metų laikui.

Planuojant savo biudžetą reikėtų numatyti vidutiniškus mokėjimus už būstą, paskolos įmokas, jei esate pasiskolinę, draudimo išlaidas, įprastas maisto išlaidas ir kitus pirkinius, taip pat numatyti tam tikrą sumą pinigų ir nekasdieniams pirkiniams, kurių metų ar kito pasirinkto intervalo eigoje neišvengsite, nenumatytoms išlaidoms, kaip pavyzdžiui liga, automobilio gedimas ir t. t.

Numatydami visas išlaidas bei pajamas galėsite pamėginti „apkarpyti“ kai kurias dalis. Jei būsto paskolos sumažinti galimybių nėra, o būsto išlaidas sumenkinkite galima tik labai nežymiai, tai sumažinti išlaidas pramogoms, sunaudoti mažiau kuro tikrai įmanoma (pvz., atsisakant trumpų kelionių į parduotuvę, retinant apsipirkimų skaičių, o kur įmanoma keliaujant pėsčiomis ar dviračiu). Verta pasiskaičiuoti kiek kas mėnesį išleidžiate automobilio eksploatacijai. Gal verta parduoti turima ir dasidėjus ar pasiskolinus nusipirkti naujesnį, ekonomiškesnį automobilį.

Būna situacijų kai apsimoka imti smulkų kreditą internetu. Tarkime Jums pasitaikė galimybė pigiai nusipirkti norimą daiktą ar paslaugą (radote akciją), bet kol sutaupysite pinigus šiam pirkiniui - akcija baigsis. Kreditus.lt svetainėje galima rasti tikrai ne vieną kredito bendrovę kuri pirmą kreditą suteiks nemokamai. Taigi pasiskolinus be jokių procentų ir nusipirkus norimą prekę galima taip pat sutaupyti.

Tiems kas jau turi paskolą galima paieškoti būdų kaip mokėti mažesnes periodines įmokas. Turbūt pats paprasčiausias būdas tai padaryti yra paskolos refinansavimas. Dabar kai kreditų palūkanos yra itn žemos, nesunku rasti refinansavimo pasiūlymą kurio dėka įmokas galima sumžinti pakankamai ženkliai. Ypač jei vis dar išmokate greitą kreditą kurį ėmėte iki 2016 metų Vasario 1 dienos. Refinansavimo paslaugas teikia ne tik smulkieji kreditoriai, bet ir didieji šalies komerciniai bankai.

Nemažai sutaupyti galima vien tik pakeičiant apsipirkinėjimo įpročius. Venkite prekybos centrų būdami alkani, atpraskite apsipirkinėti kiekvieną dieną - verčiau vieną du kartus per savaitę apsipirkti „rimčiau“ nei kas dieną prisipirkti to, ko nereikia. Kitas puikus taupymo metodas – atsisakyti kai kurių mokamų pramogų ir jas pakeisti nors ir dažnesnėmis, bet nemokamomis ar pigesnėmis. Apstu tikrai įdomių ir visiškai nemokamų renginių tiek po stogu, tiek ir po atviru dangumi.

Biudžeto planavimas – puikus pirmasis žingsnis, o toliau jau reikia pradėti ieškoti kaip tą biudžetą padidinti, kaip sumažinti vienos ar kitos grupės išlaidas, kokių klaidų vengti ar ką naujo galima būtų sugalvoti tam, kad pasiekti geresnių rezultatų. Pasistengti tikrai verta, nes tai yra žingsnis į Jūsų finansinę nepriklausomybę bei sėkmę.