Kreditas tai galimybė, bet skolintis reikia atsakingai

Mūsų gyvenime nemenką dalį užima paskolos ir kreditai. Vieni linkę skolintis tik ypatingai didelės vertės turtui įsigyti, pavyzdžiui būstui ar transporto priemonėms, kiti mielai skolinasi ir smulkesniems pirkiniams, netikėtoms užgaidoms tenkinti. Tiek vieni, tieki kiti turi savo argumentų.

EuraiPagrindinis argumentas skolintis – noras ar poreikis turėti įsigyjamą daiktą dabar ar artimiausiu metu, o ne tada, kai sutaupysite reikiamą sumą pinigų. Tai iš tiesų svarus argumentas, ypatingai jei pirkinys yra būtinas (pavyzdžiui, būstas). Žinoma, visuomet siūloma ieškoti kokių nors alternatyvų, tačiau dažnu atveju kreditas yra puikus pasirinkimas, paprasčiausia ir kone geriausia išeitis.

Būsto kreditai šiai dienai siūlomi labai palankiomis sąlygomis, kurių gali pavydėti pasiskolinę anksčiau. Palūkanų normos labai žemos, dar nesugriežtinti kai kurie reikalavimai, o būsto pasirinkimas labai didelis dėl gana aktyvių statybų ir nemenkų emigracijos mastų. Tuo atveju jei Jūsų pajamų pakanka būsto paskolai, turite sukaupę pradinį įnašą – pats laikas pradėti rinktis savo svajonių būstą.

Parduodantiems būstą kiek sunkiau, tačiau vietoj pardavimo vertėtų savo butą ar namą (jei jis yra viename iš didžiųjų miestų) išnuomoti, o patiems imti būsto kreditą ir keltis į kitą, Jūsų poreikius labiau atitinkantį būstą. Labai tikėtina, kad pajamos už būsto nuomą kompensuos Jūsų paskolos įmokas (Vilniuje, Kaune). Puiki galimybė turėti daugiau, išleisti tiek pat ar mažiau!

Nusprendusiems įsigyti ne būstą, o atnaujinti savo automobilį – geros žinios. Vis netyla diskusijos dėl galimų mokesčių senesniems, labiau aplinką teršiantiems automobiliams, todėl dabar įsigyti mažai teršiantį automobilį gali būti pigiau nei įvedus tokį mokestį. Ypač jei orientuojamasi į automobilį, kuris yra „ant ribos“, tai yra, vos vos atitinka mokesčio išvengiančio automobilio reikalavimus. Be abejo, tai šiokia tokia loterija, nes sunku pasakyti, kada galima tikėtis tokio mokesčio: jis gali būti įvestas tiek artimiausiais metais, tiek ir nukeltas neribotam laikui.

Bet kuriuo atveju, naujesnis, mažiau teršiantis ir ekonomiškesnis automobilis yra puikus pasirinkimas. Tai padeda sumažinti savo kasmėnesines išlaidas transportui, suteikia daugiau komforto. Tai ypač aktualu jei automobiliu naudojatės dažnai ir daug. Be viso to, naujas automobilis gali būti puikiu pasirinkimu pagausėjus šeimai, pradėjus daugiau keliauti ar nusprendus teikti paslaugas, kurioms būtina transporto priemonė.

Kreditai smulkesnėms išlaidoms sulaukia labai daug dėmesio. Tačiau dažniausiai tas dėmesys yra ne iš potencialių klientų, o skeptikų. Iš tiesų, skolintis tam, ką galima įsigyti pataupius mėnesį ar du galbūt nėra labai optimalus pasirinkimas, tačiau pasitaiko, jog nėra kitos išeities. Pavyzdžiui, netikėtai sugedus kas dieną naudojamam prietaisui (telefonui, kompiuteriui, virtuvės technikai ar kt.), be kurio negalima išsiversti. Tokiu atveju net ir pabrangimas nėra labai svarbus, nes nuostoliai gali būti kur kas didesni. Kaip alternatyva gali būti naudotos technikos įsigijimas, tačiau kartais geriau iš karto įsigyti naują ir Jūsų poreikius tiksliai atitinkantį daiktą nei pigų, tačiau labai laikiną sprendimą, kurį greitu metu vėl reiks keisti.

Nepaisant visuomenėje vyraujančių kalbų ir gandų, kreditai bei paskolos yra daugybę galimybių suteikiančios paslaugos, palengvinusios gyvenimą ne vienam asmeniui, šeimai ar verslui. Deja, tai supranta toli gražu ne visi ir iš nuogirdų bando skleisti dezinformaciją, kuri gali suklaidinti mažiau šioje srityje suvokiančius žmones. Nepasikliaukite sutinkama informacija, domėkitės galimybėmis savarankiškai ir tikrai sužinosite ką nors naudingo, rasite Jums tinkamą pasiūlymą kai prireiks kredito ar kitų finansinių paslaugų.